خرید بلیط هواپیما سیستمی

بلیط هواپیمای سیستمی ، قدیمی تر و مطمئن تر:

بلیط های سیستمی در واقع همان بلیط هایی هستند که ایرلاین های مختلف به صورت مستقیما اقدام به فروش آنها می‌کند. مزیت این بلیط‌ ها این است که اغلب قابل استرداد هستند و امکان لغو شدن پرواز در آنها بسیار کمتر است اما عموما قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتری دارند. این پروازها، برنامه و ساعت مشخصی داشته و معمولاً برای دوره‌های طولانی مدت طبق این برنامه ها برگزار می‌شوند و از مدت ها قبل میتوانید بلیط خود را تهیه کنید. بیشتر پروازهای خطوط هوایی مهم ایران، از جمله ماهان و ایران‌ایر، به صورت برنامه‌ ای به فروش می‌رسند. ضمن این که قیمت این بلیط ها برای کودک و نوزاد ارزان تر است و با توجه به کلاس نرخی پرواز و سن مسافر قیمت پرواز محاسبه میشود. هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای سیستمی و باقی ماندن صندلی‌های خالی در پرواز، متوجه خط هوایی برگزار کننده‌ی این پرواز است. پروازهای سیستمی، هم توسط آژانس‌های مسافرتی و هم توسط خطوط هوایی در اختیار مسافران قرار می‌گیرند. بلیط‌ های سیستمی معمولا قیمت‌های ثابتی دارند و برخلاف بلیط های چارتری که قیمت آنها نوسانات زیادی دارد، قیمت بلیط سیستمی معمولا تغییر نمی‌کند و ثابت میماند. البته ممکن است در روزهای نزدیک به زمان پرواز قیمت بلیط هواپیما سیستمی هم گاهی کم یا زیاد می‌شود و نوساناتی را تجربه می‌کند اما به صورت کلی ثابت است. به هر حال اگر به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید احتمال کمتری وجود دارد که با خرید بلیط سیستمی به هدف خود برسید. تنها چیزی که به عنوان ویژگی منفی در بلیط هواپیما سیستمی شناخته می شود، و افراد را از خرید آن ها باز می دارد، زیاد بودن قیمت آن نسبت به بلیط های چارتری است.

مزایا و معایب بلیط های سیستمی :

. اگر به هر دلیلی مسافر بعد از گرفتن بلیط سیستمی از پرواز استفاده نکند ، یک درصدی به عنوان جریمه کسر می شود و مابقی وجه را به حساب مسافر استرداد می کنند .

. بهای بلیط نوزاد در بلیط سیستمی 10 درصد بهای کل و بلیط کودک معمولاً نیم بها می باشد . که برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند ، مقرون به صرفه می باشد . 

. مهمترین مزایای بلیط های سیستمی این است که نرخ آن نسبت به بلیط چارتری ، ثابت است . و در هر مسیری با نرخی مشخص به فروش می رسد و هیچ سامانه ای اجازه ندارد ، قیمت را تغییر دهد . 

. بلیط پروازهای چارتری معمولاً برای بازه 15 روز نمایش داده می شود اما در بلیط سیستمی برای 2 ماه آینده هم مسافر می تواند ، برای سفر خود بلیط تهیه نماید .

. نرخ بلیط هواپیما پروازهای سیستمی براساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشور تعیین شده و در بیشتر مواقع اختلاف زیادی با قیمت بلیط هواپیما پروازهای چارتری دارد .


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.